Logické je to i proto, že se podniky potřebují zbavit Windows 7 do 14. ledna 2020, kdy skončí jejich podpora. A tak tempo upgradů nabírá na síle. Zatím však není možné odhadnout, zda tento přechod podniky stihnou. Z dostupných dat totiž Computerworld odhaduje, že stárnoucí operační systém bude v lednu 2020 tvořit stále asi 35 procent všech aktivních edicí Windows. V té době by měl Windows 10 běžet na zhruba 63 % všech notebooků a desktopových PC s Windows.
Předpovídaných 35 procent by pro Microsoft znamenalo selhání, protože by to znamenalo více PC běžících na Windows 7 než PC s Windows XP v dubnu 2014, kdy zastarával tento systém, který tehdy tvořil 29 % ze všech edicí Windows.
Podle předpovědí Computerworldu by měl být pro Windows 10 bodem zlomu srpen 2018. Tehdy by měl systém běžet na větším podílu všech PC s Windows než sedmičky. Roční trendy obou operačních systémů nyní naznačují, že koncem tohoto měsíce poběží Windows 10 na 45 % všech systémů s Windows, zatímco Windows 7 na 44,6 %.
(Jenže například jiná analytická firma, irský StatCounter, označil za tento bod zlomu už leden 2018.)
Pokud jde o další čísla, jež lze z dat firmy Net Applications vyčíst, pak vidíme, že uživatelský podíl macOS od Applu stagnuje s podílem 9,9 %, tedy coby kamenem dohodil od 10 procent, podílu, o kterém se 34 let staré řadě Macintosh kdysi ani nesnilo.
Zdroj: Computerworld.com