;

Windows 7 bude úspěšnější než Vista, myslí si v Intelu

5. 8. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Sean Maloney, výkonný viceprezident a vedoucí divize Sales and Marketing Group společnosti Intel, předpovídá operačnímu systému Windows 7 světlou budoucnost. Podle něj bude firmami i spotřebiteli přijímán mnohem rychleji než jeho předchůdce Vista.

V rozhovoru pro magazín InformationWeek Maloney prohlásil, že Windows 7 s radostí uvítají miliony uživatelů, které odradila špatná kompatibilita Windows Vista se staršími tiskárnami a dalšími perifériemi, o nedostatečném výkonu nemluvě. Windows 7 budou podle Maloneyho přínosem pro všechny. Jejich rozšíření prý bude bleskové.

Zde jsou důvody, proč to Microsoftu nevyšlo s OS Windows Vista nebo Windows ME:

  • Operační systém Windows Vista příliš nepřesvědčil ani zástupce Intelu. Vista zkrátka nepřinesla dostatečně výrazná vylepšení oproti Windows XP. Nebyla ani o tolik spolehlivější, ani něčím zcela převratná. Proto Intel nepřistoupil k upgradu operačního systému na nějakých 80 000 svých počítačů, kde nadále vládl OS Windows XP.
  • Ať už je důvod jakýkoli, historie se opakuje i v menším úspěchu některých „nových" verzí Windows. Windows 95 zaznamenaly ohromný úspěch především, protože přinesly opravdový posun oproti starším operačním systémům Windows 3.11 a DOS 6.22. Potom Microsoft uvedl naprostý propadák v podobě Windows Millenium Edition. Tento OS byl naprostý propadák, což dokládá i fakt, že jej redakce amerického vydání PC Worldu umístila do žebříčku 25 nejhorších technologií všech dob. Pak přišel ohromný úspěch ve formě Windows XP, který však následovala jen série ostudně drahých neúspěšných pokusů dosadit adekvátního nástupce. Někdy to zkrátka vypadá, jako kdyby Microsoft místo betatesterů používal spotřebitele, sbíral data a poté přišel se zcela novým produktem, který je již oproštěn od nejhorších bugů a zahrnuje všechny žádané funkce.
  • Microsoft možná v tyto operační systémy době jejich tvorby, vývoje a vydání opravdu věřil, občas to ale působí, jakoby příliš nenaslouchal těm, kteří jej ve finále budou užívat - spotřebitelům a organizacím. Některá vylepšení typu animované nápovědy zkrátka mohou fungovat dobře v laboratorním prostředí, ale ve velké korporaci jsou prostě na nic.