Podle slov představitelů společnosti Microsoft nebudou aktualizace operačního systému Windows 10 svázané s konkrétním dnem, ale budou vydávány ihned po jejich dokončení.
To by mohlo například znamenat, že pokud se vyskytne tzv. zero-day chyba, Microsoft ji vyhodnotí, připraví opravu a bez prodlení ji dodá uživatelům. V současné době by museli čekat na nejbližší druhé úterý v měsíci, v nejhorším případě tedy čtyři týdny.
U bezpečnostních oprav budou mít zákazníci na výběr z rychlé varianty, kde budou aktualizace vydávány co nejrychleji, a z konzervativnější varianty, kdy budou moci počkat, než záplatu otestují méně trpěliví uživatelé. Microsoft stejný postup aplikuje i při vydávání vývojových verzí Windows 10 a bude v něm údajně pokračovat i po oficiálním uvedení Windows 10 na trh. Není však zřejmé, zda bude i rychlá a pomalá varianta pro jiné než bezpečnostní aktualizace a nová sestavení. Jasné zatím ani není, jak rychlé oba záplatovací cykly nakonec budou.
Obecně platí, že čím rychlejší reakce na hrozbu, tím lépe. Ten, kdo chce mít systém rychle opravený, bude mít možnost a ten, kdo volí spíše opatrnější postup, také. Microsoft zároveň nabídne firmám vyhrazené vývojové větve a speciální aktualizační službu Windows Update for Business.
Panují samozřejmě obavy o to, aby nebyly záplaty dodávány uživatelům bez řádného testování. Loni v srpnu například musel Microsoft stáhnout aktualizaci poté, co si uživatelé stěžovali na nestabilitu. Microsoft i jeho zákazníci se tím ocitnou tak trochu mezi Skyllou a Charybdou, kdy budou mít na výběr buď čekat s instalací bezpečnostních záplat a zůstávat v ohrožení, nebo aplikovat opravu rychle a riskovat zanesení chyb do systému.