Oba pracovníci Mozilly zdůraznili výhody nového 28denního intervalu. „Kratší uvolňovací cykly poskytují větší flexibilitu pro podporu plánování produktů a změn priorit v důsledku požadavků na byznys, případně požadavků trhu,“ uvedli Kothari a Or. „Díky čtyřtýdenním cyklům můžeme být obratnější a funkce dodávat rychleji. Vývojářům také rychleji dáváme do rukou nové funkce a implementaci nových webových rozhraní API.“
Firefox Extended Support Release (ESR) – onen build Firefoxu navržený pro byznys, který změny funkcí omezuje na přibližné tempo jednou za rok – nebude rychlejším tempem ovlivněn. "Předpokládáme, že se každých 12 měsíců vydá hlavní vydání ESR s tříměsíčním překryvem podpory mezi novým ESR a ukončením životnosti předchozího ESR," uvedli Kothari a Or. Další dvě vydání ESR budou v červnu 2020 a červnu 2021.
V reakci na kratší období vývoje zvýší Mozilla frekvenci, se kterou omezuje a distribuuje nové beta verze, uvedli Kothari a Or. „Přesuneme se k častějším buildům beta verzí, podobným tomu, jaké máme dnes ve Firefoxu Nightly,“ napsali oba.
A i když bude ještě důležitější než dříve přesunout zákazníky z jedné verze do další, Mozilla stále hodlá každou novou verzi Firefoxu uvádět postupně, takže pokud se objeví nějaký problém, nebude to mít dopad na všechny uživatele.
Zdroj: Computerworld.com