Další pravidla mohou být nastavena například tak, že je některým nebo všem uživatelům povoleno třeba aktualizovat beta a stabilní buildy prohlížeče, ale nikoliv „hrubší“ verze dev a canary.
„Zákazníci budou moci mít kontrolu nad tokem aktualizací, ať už využitím našich všeobecných aktualizačních mechanismů a používáním pravidel pro pozastavení aktualizací ve specifické verzi v období testování kompatibility na malém souboru pilotních uživatelů, nebo používáním nabízených offline instalátorů (MSI a PKG) pro vnucení aktualizací přímo na jejich spravovaná zařízení dle jejich vlastního harmonogramu,“ napsal Microsoft v příspěvku na blogu.
Implementaci a správu Edge Microsoft do své vlastní platformy pro správu mobilních zařízení – ani do jejích náhražek od třetích stran – zatím neintegroval, ale tvrdí, že tak učiní. System Center Configuration Manager (SCCM) lze sice využít pro implementaci nového prohlížeče, ale podobně jako u Intune zatím není možná konfigurace Edge. Microsoft opět slíbil, že SCCM – nástroj, který podniky hojně využívají – tyhle věci do budoucna taktéž zvládne.
Když se Microsoft před zhruba dvěma měsíci chlubil novým „full-Chromium“ Edge – který má využívat stejné open-source jádro Chromium jako konkurenční Chrome od Googlu – pochlubil se i novým režimem Internet Exploreru (IE). Na rozdíl od přístupu dvou prohlížečů, který Windows 10 zaujaly v roce 2015, bude režim IE podle Microsoftu „plynule vykreslovat obsah pouze pro IE ve vysoké kvalitě v rámci Microsoft Edge.“
Edge tak ve chvíli, kdy se setká se stránkou vyžadující ke svému spuštění zastaralou aplikaci, neotevře druhý prohlížeč – tedy ve Windows 10 IE11 – ale sám vykreslí obsah pro IE, takže to „vizuálně vypadá jako součást příštího Microsoft Edge, čímž je uživatelům poskytnuto nejnovější uživatelské rozhraní.“