Podle zprávy vydané společností Intel byla transakce osouhlasena správními radami obou firem a pokud bude obchod schválen akcionáři a regulátory, stane se z McAfee dceřiná společnost intelovské divize Software and services. Za zmínku stojí, že transakce bude provedena odkoupením všech akcií McAfee za cenu 48 dolarů za akcii v hotovosti - celková suma, kteoru Intel zaplatí tak činí přibližně 7.68 miliardy USD.
Podle prohlášení Intelu je současný přístup k bezpečnosti nekomplexní a nepokrývá plnou škálu zařízení připojených k internetu - tedy i televizorů, automobilů, lékařských přístrojů či bankomatů. Intel se v budoucnu hodlá více angažovat v oblasti hardwarově posílené bezpečnosti, která bude podle Renée Jamese, SVP a ředitele divize Software and Services ve společnosti Intel, nezbytná pro ochranu před stále sofistikovanějšími útoky.
CEO společnosti McAfee, Dave DeWalt k tomu na svém blogu dodal: "Současné bezpečnostní modely nelze aplikovat přes stále se rozšířující spektrum zařízení."
Analytik společnosti Garnter Rugerro Contu k tomu dodává: "McAfee dsáhl v roce 2009 obratu přibližně 2 miliardy dolarů a má 6100 zaměstnanců. Společnost rostla ve dvouciferných číslech i během posledního roku a byla tak zajímavou akviziční příležitostí o níž se již nějakou dobu spekulovalo, nicméně že to bude právě Intel je překvapující. Sám bych očekával jiní významní hráči by pro McAfee našli lepší synergii a lépe by společnost integrovali do vlastního portfolia."
Sami jsme toho názoru, že právě s ohledem na rostoucí počet připojených zařízení má takový krok smysl. Současná bezpečnostní řešení vyžadují volný výpočetní výkon a tomu se často kapesním, mobilním či "embedded" systémům nedostává (kdo vyzkoušel některý z antivirů pro chytré telefony, ten asi tuší co máme na mysli) - hardwarově posílená bezpečnost je v takovém případě logickým řešením, které Intelu výrazně rozšíří odbytové trhy.