Jde o třetí největší akvizici technologického světa všech dob, kterou již schválily správní rady obou firem. Pokud projde i schválením akcionářů a regulačních úřadů, pak by měl být obchod uzavřen ve druhé polovině příštího roku.
IBM a Red Hat spolupracují v segmentu podnikového Linuxu už více než 20 let. Obchod je v tiskové zprávě společností popisován jako evoluce dlouhodobého partnerství. IBM podle svých slov očekává, že se nyní stane největším poskytovatelem hybridního cloudu na světě.
Ginni Romettyhová, předsedkyně představenstva, prezidentka a výkonná ředitelka IBM řekla, že technologický gigant nabídne „společnostem jediné otevřené cloudové řešení, které odhalí komplexní hodnotu cloudu pro jejich byznys.“
„Většina společností je dnes na pouhých 20 procentech své cesty k cloudu a pronajímají si výpočetní výkon za účelem úspory nákladů,“ řekla. „Dalších 80 procent je o odkrývání skutečné hodnoty pro byznys a řízení růstu. Tohle je další kapitola cloudu. Vyžaduje přesun podnikových aplikací do hybridního cloudu, extrakci většího množství dat a optimalizaci každé součásti byznysu, od dodavatelských řetězců po prodeje.“
Red Hat ve svých hospodářských výsledcích za druhé čtvrtletí nedokázal naplnit odhady tržeb ze strany analytiků. Jeho tržby z předplatného však přesto meziročně rostly, a to o 20 procent na 722 milionů dolarů. Společnost se stane samostatnou jednotkou v rámci týmu IBM Hybrid Cloud a zachová si nezávislost svého open source vývoje.
V roce 2016 byl před Red Hatem na seznamu společností, které nejvíce přispívají k jádru Linuxu, pouze Intel.
Podle IBM budou obě společnosti i nadále budovat partnerství s různými cloudovými poskytovateli včetně AWS, Microsoft Azure, Google Cloud, Alibaby a dalšími.
Zdroj: Techspot.com