„Od tohoto vydání je dostupná technologie Site Isolation, která obsah každé otevřené webové stránky spouští v samostatném procesu, izolovaně od ostatních webů. To například znamená dokonce ještě vyšší bezpečnostní hranice mezi webovými stránkami, než [zajišťuje] dosavadní technologie sandboxingu v Chromu,“ napsal Matt Blumberg, produktový manažer Chromu, v příspěvku na blogu Googlu.
Chrome se aktualizuje na pozadí, a tak většině uživatelů k získání nejnovější verze stačí prohlížeč restartovat.
Společnost z kalifornského Mountain View aktualizuje Chrome každých šest až sedm týdnů. Naposledy se tak stalo 16, října.
Ačkoliv Chrom 63 obsahuje zlepšení zacílená na všechny uživatele – jako je například rychlejší engine JavaScriptu V8 – Google se rozhodl, že bude propagovat ta, jež mají vliv především na korporátní zákazníky.
Nejvýznamnější změnou je právě již zmíněná funkce Site Isolation. Je-li aktivována, dokáže každou stránku otevřít v samostatném procesu, čímž ji izoluje a zamezí tak spuštění vzdáleného kódu a manipulaci s ostatními stránkami a kódu v jejich rámci. Nová verze karantény je přitom „neprůstřelnější“ než dosavadní sandboxové řešení v Chromu.
Celá technologie si však vybírá svou daň: Googgle přiznal, že zapnutí Site Isolation zvýší využití paměti ze strany aplikace až o 20 %, což je dost, vezmeme-li v úvahu už současný apetit prohlížeče.
Součástí Chromu 63 jsou také záplaty na 37 bezpečnostních chyb, z nichž jedna byla označena jako „kritická“, což je poměrně vzácné hodnocení. Její nálezce byl Googlem oceněn částkou 10 500 dolarů, za nález ostatních zranitelností dostali badatelé 36 tisíc dolarů.
Zdroj: Computerworld.com