Minimálně teoreticky pak UEM umožňuje IT oddělením vzdáleně poskytovat, kontrolovat a zabezpečovat všechno od smartphonů přes notebooky a desktopy až po zařízení internetu věcí z jediné konzole.
Některé UEM produkty umožňují také správu mobilních aplikací (MAM) a umožňují IT administrátorům kontrolovat přístup ke specifickým podnikovým aplikacím – a jim přidruženému obsahu – bez nutnosti kontroly celého fyzického zařízení.
Mnoho základních funkcí provisioningu aplikací a systému nutných pro podnikové notebooky a PC běžící na Windows 10 lze nyní provádět skrze kontrolní konzole EMM tohoto operačního systému. Tyto konzole umožňuje protokol Intune od Microsoftu. Což znamená, že organizace s novějšími implementacemi PC s Windows mohou skrze UEM využívat konsolidované nástroje pro správu a sjednocené platformy pro zavádění pravidel a konfiguraci.
Pro jednodušší správu zařízení zejména u IT oddělení postavených na Windows přidal Microsoft v loňském roce do Windows 10 a Windows 10 Mobile skrze Intune nativní funkcionalitu EMM. Windows 10 Mobile má navíc integrovaný klient pro správu zařízení.
Ve všech edicích Windows 10, včetně těch pro desktopová a mobilní zařízení a hardware internetu věcí tento klient nabízí sjednocené rozhraní, jehož prostřednictvím může Intune spravovat jakékoliv zařízení s Windows 10.
Intune umožňuje podmíněný přístup včetně zamítnutí přístup zařízením, které jím nejsou spravovány, nebo nesplňují pravidla korporátního IT; správu aplikací Office 365 a mobilních aplikací Office; a správu PC běžících na Windows Vista či novějších verzích systému.
Otevřené API zároveň umožňuje externím dodavatelům softwaru, jako je SAP, implementovat ovládání přístupu svých aplikací do uživatelského rozhraní Intune.
Zdroj: Computerworld