Dnes předala společnost Microsoft nadaci Charty 77 šek v hodnotě 1 680 000 Kč a softwarové vybavení v hodnotě 6 180 000 Kč na podporu a rozšíření aktivit projektu Počítače proti bariérám. Za 15 let vzájemného partnerství se podařilo proškolit více než 10 000 osob se zdravotním postižením a pomoci více než 400 handicapovaným vrátit se zpět do zaměstnání. Ze získaných finančních prostředků bude možné rozvíjet vzdělávací aktivity pro sociálně vyloučené osoby, osoby se zdravotním postižením, seniory a rodiče pečující o zdravotně postižené děti.
„Díky této trvalé podpoře můžeme po celé republice školit zdravotně handicapované v práci s informačními technologiemi, které jsou pro ně velmi často jediným spojením se světem a také možností, jak se znovu zapojit do běžného života a najít si zaměstnání,“ Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft.
„Návaznost vzdělávacích aktivit, které podporují úspěšný vstup lidí na trh práce, je hlavním cílem letošního grantu. Proto podporujeme mimo samotného vzdělávání i osobní pracovní poradenství, školení uchazečů a také přímý kontakt mezi zaměstnavatelem a uchazečem,“ vysvětluje Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77, která tento projekt zastřešuje. Kurzy a semináře mohou zájemci navštěvovat v partnerských centrech a učebnách po celé České republice, od loňska nově také ve vybraných krajských knihovnách.
Společnost Microsoft jde českým zaměstnavatelům příkladem, protože se podílí na vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením nejen finančně, ale také aktivně na dílčích projektech nadace. „Začátkem letošního roku jsme pro mladé lidi s handicapem zahájili nový projekt nazvaný Stáže a stínování manažerů bez bariér. Společnost Microsoft umožnila mladému studentovi ČVUT, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, stínovat několik dní pana Cabálka. Vyzkoušel si tak pracovat ve firmě, ve které by po ukončení studií mohl díky svému zaměření opravdu najít uplatnění,“ konstatuje s potěšením Božena Jirků.