Korejský producent spotřební elektroniky a její partner REC Wafer zpečetí dohodu oficiálním veřejným podpisem smluv dne 22. ledna v jihokorejském Soulu.
„Rozhodli jsme se investovat do rozvoje čistých energetických řešení, abychom plně využili našich společných poznatků z výzkumu a vývoje i odborných zkušeností z výroby,“ prohlásil prezident a technologický ředitel (CTO) LG Electronics Dr. Woo Paik. „Vztah s REC nám poskytne možnost dosáhnout našeho cíle stát se globálním lídrem v solární energii a technologiích z obnovitelných zdrojů,“ dodal.
Dohoda mezi LG a REC je stanovena jako pětiletá smlouva s předem určenými cenami, v hodnotě více než 340 milionů USD za celou dobu jejího trvání. LG obdrží destičky poprvé v roce 2010 a jejich množství poroste po dobu trvání smlouvy až do roku 2014.
Erik Thorsen, prezident a CEO společnosti REC Group, řekl: „Jsme hrdí, že máme společnost LG Electronics, jednoho ze světových lídrů ve spotřební elektronice, jako strategického partnera. Spolupráce s LG dá nám vzrušující příležitost poučit se z její rozsáhlé výroby a zkušeností z technologického rozvoje."
Tímto si LG Electronics a její sesterské společnosti v holdingu LG zajistily ucelený hodnotový řetězec pro výrobu solární energie, včetně výroby klíčových komponent, jakými jsou solární články a moduly. Společnost rovněž plánuje významné investice do výzkumu a vývoje solární energie.
V říjnu 2008 oznámila LG svůj plán převést svou výrobní linku v korejské Gumi, kde se doposud vyráběl plazmový panel A1, na výrobu solárních buněk. LG plánuje investovat 220 miliard KRW (korejských wonů) do zavedení dvou solárních výrobních linek, kde začne s hromadnou výrobou v prvním čtvrtletí roku 2010. Každá linka bude mít roční kapacitu 120 megawattů.
Průmysloví odborníci předpovídají, že do roku 2010 bude výroba krystalických křemíkových solárních buněk tvořit 80 procent solárního průmyslu, a předežene tak tenkovrstvé solární články. Krystalické křemíkové solární buňky jsou založeny na křemíkových destičkách, zatímco tenkovrstvé solární články jsou vyráběny nanášením světla absorbující vrstvy a elektrod z různých materiálů na podložku. Tenkovrstvé solární buňky jsou méně nákladné než krystalický křemík, ale také mnohem méně efektivní.
V současné době se celosvětový solární trh oceňuje na více než 10 miliard USD.