Celkový rozsah propouštění v HPE je nejasný, nicméně ComputerWorldUK minulý týden citoval zakladatele firmy Canonical Marka Shuttlewortha, že HPE „vyhodila svůj celý OpenStack tým.“ Představitel HPE potvrdil, že došlo k restrukturalizaci, ovšem neřekl, kolik zaměstnanců OpenStack přišlo o práci. Dodal ale, že Shuttleworthův odhad je přehnaný.
Shuttleworth kromě toho řekl, že Mirantis propustila asi 300 vývojářů OpenStacku, nicméně spoluzakladatel a marketingový ředitel společnosti Boris Renski tvrdí, že toto číslo je „nižší než 100.“
Představitelé OpenStack Foundation – nadace, která má na starosti vývoj open source kódu tvořícího celý projekt – se k situaci odmítli vyjádřit s tím, že si nejsou vědomi jakýchkoliv slabin open source komunity, která je podle nich zdravá a roste.
Mluvčí HPE Erik Denny řekl, že zprávy o tom, že by jeho společnost propustila všechny své OpenStack zaměstnance, jsou nesprávné. Podle něj firma stále zaměstnává technické experty orientované na OpenStack.
Zdroje obeznámené se situací v HPE tvrdí, že za propouštění může několik faktorů. Tím prvním je významná restrukturalizace od rozdělení HPE od spotřebitelsky orientované HP Inc, k níž došlo v listopadu 2015. V dubnu 2016 pak HPE oznámila vydělení svého okrajového softwarového byznysu do společnosti Micro Focus v rámci 8,8miliardového (v dolarech) obchodu. To způsobilo nové otřesy v zaměstnanecké základně.
Ve společnosti Mirantis pak došlo k prvnímu propouštění poté, co společnost akvírovala TCP Cloud, českou firmu, která nabízela hostovanou verzi open source cloudu, který svým zákazníkům nabízí jako službu.
HPE a Mirantis patří (patřily) k nejvlivnějším firmám OpenStack komunity. V roce 2015 patřili zaměstnanci obou firem k největším přispěvatelům nového kódu pro OpenStack. U vydání Octa chystaného na příští rok se příspěvek HPE smrskl na šesté místo, co se týče velikosti kódu, příspěvky Mirantisu pak meziročně klesly z 19 na 12 %.
Zdroj: CIO.com