Na konferenci o digitálním světě 2nd Digital Agenda Assembly, která proběhla v červnu v Bruselu, uvítal Kaspersky rostoucí aktivity mezinárodního společenství reagující na problémy spojené s kyberzločinem. Zároveň ale představil „hororový scénář”, který by podle něj mohl mít zničující dopad na celou společnost. Účinně mu zabránit lze podle Kasperského pouze radikální revolucí v oblasti zabezpečení průmyslových systémů a klíčových center infrastruktury.
„Vlády i nezávislé mezinárodní organizace jako UN-IMPACT a Interpol si uvědomily rozsah kybernetického zločinu a začaly spolupracovat v boji proti němu. To je velmi dobrá zpráva,“ prohlásil po proslovu ke společnému zasedání Evropské komise a Evropského parlamentu Eugen Kasperky. „Špatnou zprávou je, že software se dnes také používá jako kybernetická zbraň, jež může poškodit fyzické předměty stejně jako tradiční zbraně. To představuje riziko pro průmysl, dopravu, elektrické systémy, továrny i vojenská zařízení.“
„Je to skutečně děsivé. Jeden z těchto hororových scénářů by nás mohl vrátit o stovky let nazpět – jezdili bychom na koních, četli papírové knihy, posílali si psané dopisy poštou, svítili si svíčkami. Nejhorší je, že v současné době není možné se proti takovým útokům bránit. Potřebujeme zcela přetvořit všechen software v oblasti průmyslových systémů, což může trvat 10 až 20 let a v zásadě je to téměř ,mission impossible’,” pokračoval Kaspersky.