;

CzechAccelerator 2011 - 2014 otevírá 4. výzvu

1. 7. 2012

Sdílet

Šanci získávat zkušenosti v zahraničí tak dostávají další firmy, které chtějí rozvíjet podnikatelské plány a projekty, hledat partnera pro byznys a získat zkušenosti ve světových technologických inkubátorech. Projektu se dosud zúčastnilo třináct českých firem, tři z nich opakovaně. Na základě III. výzvy k nim přibude dalších deset společností, které odjedou rozvíjet nápady do špičkového prostředí inkubátorů a akcelerátorů v Silicon Valley, Bostonu, Švýcarsku, Izraeli nebo Singapuru. Projekt dosud stál téměř 6,2 milionu korun, z toho bylo 85 procent z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) Evropské unie.

Do předchozí III. výzvy se přihlásilo šestnáct společností, z toho deset uspělo ve výběrovém řízení. „Projekty, se kterými české firmy do CzechAcceleratoru vstupují, jsou velmi zajímavé a životaschopné. Ať už je to například projekt malé větrné elektrárny s vertikální osou společnosti Simeti, řešení pro dopravu imobilních osob do letadla společnosti Altech nebo sociální síť zaměřená na umělecký aspekt graffiti a streetartu Tomáše Junkera,“ konkretizuje Martin Frélich, náměstek ministra pro oblast fondů EU, výzkumu a vývoje z Ministerstva průmyslu a obchodu.

Ve IV. výzvě je pro zúčastněné firmy připraven bonus v podobě navýšení příspěvku na bydlení ze současných 6 666 korun na částku 15 000 korun na firmu a měsíc. „Do IV. výzvy se mohou firmy hlásit do 14. září. Projekty budou obhajovat před odbornou komisí v listopadu, v prosinci je čeká před-odletové právní a marketingové školení. V lednu příštího roku firmy pak vycestují do zvolených destinací,“ doplňuje Miroslav Křížek.

Pro další zájemce o účast v projektu CzechAccelerator 2011 – 2014 připravuje CzechInvest seminář určený malým a středním převážně technologickým firmám. Na akci budou moci účastníci získat informace o projektu, jeho přínosech a benefitech. Dozví se také detaily podmínek účasti a poskytované podpory v zahraničních inkubátorech. Seminář se bude konat v polovině srpna 2012. Více informací naleznete na nových webových stránkách projektu www.czechaccelerator.cz.

Do CzechAcceleratoru 2011 - 2014 se mohou hlásit společnosti působící v oborech: biotechnologie, ICT, life sciences, zdravotnická technika, čisté technologie, nanotechnologie a přesné strojírenství. Kandidáti musí vyvíjet inovativní produkt, který má šanci uspět na globálním trhu. Další podmínky jsou uvedeny na http://www.czechaccelerator.cz/jak-se-prihlasit/co-musite-splnovat/.

Zkušenosti těch, kteří se projektu zúčastnili, najdete na http://www.czechaccelerator.cz/realizovane-projekty. Projekt CzechAccelerator 2011 – 2014 je financovaný z programu Poradenství, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace Evropské unie.

Našli jste v článku chybu?