Přestože se gigant s nakousnutým jablkem v logu téměř topí v penězích, opět se letos rozhodl si půjčit. Jak je to možné? Apple má totiž svá finanční aktiva uložena na účtech v zahraničí, kde jsou lépe chráněna proti snahám amerického ministerstva financí jejich příjmy zdanit. Pokud by totiž Apple převedl peníze do USA, okamžitě by z nich musel zaplatit 35% daň. A do toho se Applu zjevně nechce, přestože je již dlouhodobě kritizován za to, že se vyhýbá fiskálním povinnostem ve Spojených státech. Nyní je však pro firmu zjevně výhodnější, aby si na plánovanou akvizici vlastních akcií vypůjčila. Apple má údajně i USA značnou hotovost okolo 38 miliard USD, tu ale drží pro případ technologických akvizic.
Opakuje se podobný scénář jako před rokem, kdy 17miliardová emise dluhopisů byla rekordní v nebankovním segmentu. Ta byla sice mezitím již překonána, nicméně stále patří k neobvykle velikým. Luca Maestri, finanční ředitel Applu, se k podrobnostem zatím nevyjádřil, údajně ale emise bude směřovat do eurozóny, kde jsou aktuální úrokové podmínky pro Apple výhodnější.
Zdroj: IDG News Service
Čtěte také:
→ IT gigantům se v byznysu daří
HP, Microsoftu, Apple ale třeba i takovému Facebooku, všem těmto společnostem se aktuálně tuze daří, alespoň máme-li soudit z vlny zveřejněných finančních reportů.
→ App Store dosáhl desetimiliardového obratu za poslední rok
K rekordnímu výsledku tržiště aplikací Applu přispěl i rovněž rekordní vánočním měsíc.