Podle nové zprávy by firma ještě v letošním roce mohla v segmentu CPU získat 30 procent globálního trhu desktopových procesorů.
Zpráva pochází od tchajwanského portálu DigiTimes, jehož zdroje tvrdí, že daný podíl AMD ve čtvrtém kvartále vzroste o deset procentních bodů z 20 procent, díky čemuž si společnost ukrojí největší kousek koláče od posledního čtvrtletí roku 2007, kdy její podíl činil 31,8 procenta.
Pro růst prodejů procesorů ze strany AMD je podle zprávy hned několik důvodů. Tím prvním je snížení nákladů díky změně ve výrobní strategii – AMD se totiž odklání od Globalfoundries a vývoj 7nm GPU a CPU předala TSMC. Tento krok zvýšil cenu akcií AMD a očekává se, že firmě pomůže v boji s konkurenčním Intelem.
A když už jsme u Intelu, pomohly AMD i jeho aktuální problémy. Víme, že společnost odkládá masovou produkci 10nm (Cannon Lake) procesorů až na příští rok. Přičteme-li k tomu nedostatek 14nm CPU, který žene ceny nahoru a snižuje dostupnost na trhu, přesouvá se stále více výrobců PC k procesorům AMD, zejména díky tomu, že Ryzen nadále nabízí skvělý poměr ceny a výkonu a nemá žádné podobné problémy s výrobou.
Počet výronků s čipy AMD podle DigiTimes navýšily Asustek Computer, Micro-Star International (MSI), Gigabyte Technology a ASRock, což společnosti pomáhá dohánět Intel. Segment serverových procesorů dobře přijal i novou sérii procesorů Epyc, které jako své podnikové CPU implementovaly firmy Baidu, Dell, HP a několik dalších.
Konkurence na jakémkoliv trhu bývá dobrou zprávou pro spotřebitele, což platí obzvlášť pro trhy, kde často dominuje pouze jediná společnost. Nechme se překvapit, do jaké míry dokáže AMD současné problémy Intelu využít ve svůj prospěch.
Zdroj: Techspot.com