„Souhlasím se Stevem Jobsem, který řekl, že jsme na začátku konce počítačové éry,“ uvedl Maritz na konferenci Gigaom Structure v San Francisku. „Možná, že v dlouhodobém měřítku bude silnější výraz post-dokumentová éra,“ dodává. Počítače byly původně vynalezeny za účelem automatizace pracovišť, v nichž bílé límečky primárně tvořily dokumenty, nicméně dnešním hlavním úkolem lidí je filtrování a distribuce toků dat," řekl Maritz v přímém rozhovoru se zakladatelem Gigaomu Omem Malikem.
„Právě tato data určí, jak budou zařízení vypadat, a nikoliv obráceně, protože přežijí jakýkoliv konkrétní kus hardwaru, na němž mohou být přítomna,“ řekl Maritz. „Každý z nás bude charakterizován seskupením individuálních informací, které s námi budou muset žít po celé naše životy,“ dodal. Během toho bude docházet ke konfliktům kvůli tomu, kdo může tato data ovládat a vydělávat na nich.
Ponaučení získaná spotřebitelskými společnostmi, jako je Facebook, které se potýkají s těmito problémy, nebudou v mainsteramových IT odděleních ztraceny.
„Lidé, kteří se v tomto prostoru již pohybují, museli vylepšit architektury, které se musejí zabývat sadami dat mnohem většími, než najdete v jakémkoliv podniku,“ varoval.