Velikost aktualizací samozřejmě hraje významnou roli, neboť větší podniky s velkým množstvím uživatelů či s pobočkami na opačném konci světa nemají dostatečnou kapacitu, aby zvládly rozdíl mezi 300 a 500 MB.
Microsoft každé druhé úterý v měsíci vydává dva druhy bezpečnostních aktualizací Windows 7: rollup a dále tzv. „Security Only Quality Update (security-only, tedy pouze bezpečnostní). Ten druhý zahrnuje bezpečnostní záplaty za daný měsíc a nic jiného.
Ty jsou samozřejmě mnohem menší než odpovídající rollup za daný měsíc. 64bitová verze security-only za červenec měla jen 37 MB a 32bitová jen 24 MB, přičemž rollupy měly ten samý měsíc 228 a 138 MB.
Tyto rollupy jsou větší nejen proto, že s sebou nesou svoji minulost – každý následující rollup zahrnuje patche za daný měsíc, stejně jako všechny předchozí patche až k říjnu 2016 – ale i proto, že obsahují také záplaty jiných než bezpečnostních chyb. Tyto ne-bezpečnostní aktualizace jsou zpravidla (ale ne vždy) dodávány v balíčku s těmi bezpečnostními, což dále zvyšuje velikost rollupu.
Na tyto menší, pouze bezpečnostní aktualizace však mají nárok pouze některé počítače s Windows 7, a to ty, které jsou obsluhovány WSUS (Windows Server Update Services), nebo nástroji – ať už třetí strany nebo System Center Configuration Manager (SCCM) Microsoftu, které se z hlediska obsahu na WSUS spoléhají. Všechna ostatní zařízení s Windows 7, včetně těch, která provozují spotřebitelé a malé společnosti, které se připojují skrze Windows Update nebo Windows Update for Business, dostávají bez rozdílu a možnosti volby pouze rollupy.
Celkově mají pouze bezpečnostní aktualizace vydávané pro Windows 7 asi pětinu velikosti celkového rollupu. Pouze šest ze 22 64bitových security-only aktualizací bylo větších než 40 MB, a pouze sedm z 32bitových verzí překonalo hranici 20 MB.
Velikost však nebyla jediným důvodem (a možná ani tím hlavním), proč jsou security-only aktualizace pro podniky požehnáním. Security-only totiž nabízí jistou flexibilitu.