Zájem o jadernou energetiku ve světě roste. Nové i současné jaderné elektrárny budou potřebovat dostatek uranu na palivo. Cena uranu se zvyšuje a tím se lepší i rentabilita důlních prací. Nyní se vyplatí znovu otevírat opuštěné doly na uran.
Cena uranu byla v roce 2000 kolem 10 dolarů za libru, nyní je na 140 dolarech za libru (0,45 kg). Těžba uranové rudy byla dlouho mimo pozornost investorů, to se však v poslední době změnilo. Zásoby uranu z demontovaných hlavic jaderných zbraní se vyčerpávají. K rostoucím cenám také přispívá skutečnost, že jeden z největších dolů na uran v kanadském Ontariu je stále zaplaven a těžba je tam dlouhodobě přerušena. Především v Asii se však staví nové jaderné elektrárny, ambiciózní programy mají v tomto ohledu především Čína a Indie.
Ve světě se nyní otevírají uranové doly, které byly po léta uzavřeny. Tak je tomu například v americkém státě Utah, kde již v minulém roce znovuotevřela velký důl kanadská Denison Mines Corp. Má produkovat 4 000 tun uranové rudy měsíčně. Počítá se s tím, že bude využíván po mnoho příštích let, i když z tuny rudy se tu daří získat jen 6 liber (2,72 kg) uranu. V celém Utahu bylo nedávno vydáno 15 povolení k zahájení těžby a deset dalších je již připraveno. USA byly v roce 2006 podle World Nuclear Association (WNA) na desátém místě žebříčku v těžbě s 1 692 tunami uranu ročně, první je Kanada s 9 862 tunami.