LG bude pravděpodobně prvním nebo přinejmenším jedním z prvních výrobců, který na trh uvede displeje s takto integrovanou dotykovostí pro notebooky. V porovnání s obvyklým 15,6" displejem je panel s technologií AIT o 25 % tenčí a o 35 % lehčí. Nové displeje se budou dodávat v provedení „Full HD“, což obvykle znamená 1080p.
Podle LG se díky technologii AIT uživatelé mohou těšit také na jasnější a čistší obraz. Ovládání dotykem navíc nenaruší ani vlhkost na displeji.
LG předpokládá, že první notebooky s displeji typu AIT se na trhu objeví v druhé polovině roku 2015. Není však zřejmé, zda jejich příchod bude sladěný s uvedením nových zařízení s Windows 10 a obvyklým nárůstem poptávky po počítačích před zahájením školního roku. Pokud ne, téměř jistě je zákazníci naleznou v nabídce v předvánoční sezóně. O novou technologii projevila údajně zájem řada významných globálních výrobců PC a probíhají jednání s dalšími.
Na technologii, která by integrovala dotykovost do jiné vrstvy displeje, pracují výrobci displejů již delší, avšak především pro využití v mobilních telefonech. LG již technologii AIT využívá ve svých chytrých telefonech LG G4, Apple obdobnou technologii představil již v roce 2012 u iPhone 5 a o rok později Google v modelu Nexus 5, který byl vybavený displejem značky Synaptics. Samsung k problému přistupuje odlišně a integruje dotykovost do krycího skla namísto do zobrazovače. Výsledkem je však také tenčí displej, který má o jednu vrstvu méně. Na nových displejích větších rozměrů pro tablety a notebooky vedle LG pracuje například i společnost Sharp.