Microsoft tak obnovil praxi ze dnů největší slávy Internet Exploreru (IE). Díky nástroji Blocker Toolkit zůstane na příslušných počítačích nainstalovaný původní prohlížeč Edge s vlastními vykreslovacími a javascriptovými enginy Microsoftu, který je od debutu Windows 10 s tímto systémem pevně svázán.
Sada nástrojů, stejně jako ostatní podobné kity před ní, zahrnuje velice malý spustitelný soubor, který bude běžet lokálně, jakož i administrativní šablonu, kterou budou moci využívat IT administrátoři pro širší a souhrnné blokování nového Edge skrze nastavení skupinových politik (Group Policy).
Podobné sady nástrojů přitom Microsoft vydal už pro pět výše zmíněných verzí IE ještě před veřejným uvedením každé z nich, a zpravidla se jednalo o „úlitbu“ podnikovým zákazníkům, kteří nechtěli nebo nemohli přerušovat workflow novou aplikací, která dosud nebyla testována. Toolkity postupně nabíraly na důležitosti, neboť Microsoft zrychlil vývoj a tempo vydávání jednotlivých verzí IE a změnil i způsob distribuce prohlížeče.
Koncem roku 2011 Microsoft oznámil, že bude IE potichu aktualizovat na nejnovější verzi vhodnou pro verzi Windows používanou daným uživatelem. Předtím společnost vždy vyžadovala od uživatele povolení předtím, než aktualizovala IE z jedné verze na další, a to i v případě, že byly povoleny automatické aktualizace ve Windows.