Přístup pro hosty znamená, že uživatelé Office 365 teď mohou do týmu přidávat lidi, kteří nejsou zaměstnanci společnosti, díky čemuž se takoví uživatelé mohou účastnit chatů, zapojovat se do schůzek a spolupracovat na dokumentech.
Nová funkce také umožňuje IT zaměstnancům centrálně spravovat účty hostů, konkrétně takové účty přidávat, prohlížet je anebo – pokud je to nutné – zamezit jim v přístupu.
„Pro Teams jde o významný milník, neboť toto řešení bylo až dosud k dispozici jen pro interní využití,“ říká Alan Lepofsky, viceprezident a hlavní analytik Constellation Research. „Zákazníci teď budou schopni spolupracovat s lidmi mimo svůj firewall, což otevírá prostor mnohem širší škále možností využití.“
Jako host v rámci Teams může být přidán kdokoliv, kdo má účet Azure Active Directory. Takových účtů je v současné době podle Microsoftu více než 870 milionů. Existují však plány na to, že by přístup hosta (guest) mohl získat kdokoliv, kdo disponuje účtem Microsoftu.
Pokud jde o bezpečnost, budou účty hostů přidávány a spravovány v rámci Azure Active Directory skrze Azure AD B2B Collaboration. Azure Active Directory nabízí funkce jako podmíněná pravidla přístupu pro uživatele z řad hostů nebo algoritmy strojového učení, které detekují anomálie a podezřelé incidenty, a navíc může v případě nutnosti automaticky spustit bezpečnostní procesy, jako je vícefaktorové ověřování.
Díky výše uvedeným novinkám se Microsoft s Teams přibližuje konkurenčním nástrojům, jako jsou Slack a Cisco Spark, které taktéž umožňují externí přístup, jakož i vlastnímu softwaru pro spolupráci s názvem Yammer.
Podle analytika IDC Wayna Kurtzmana je povzbuzující, že Microsoft přidal schopnost externí spolupráce v rámci Teams, nicméně jde o funkci, kterou už většina aplikací pro spolupráci nějakou dobu měla. Analytik dodává, že aby byl redmondský gigant vážným soupeřem na trhu aplikací pro spolupráci, musí ještě trh v mnoha funkcionalitách dohnat.
Zdroj: Computerworld.com