Jste-li běžnými uživateli, pak je třeba si uvědomit, že některé očekávané květnové záplaty se ve Windows Update buďto neobjeví, nebo se objeví, ale nejsou zaškrtnuty. V takovém případě nezaškrtávejte žádné nezaškrtnuté záplaty. A jestliže si tím sami nejste jisti, nevyhledávejte další aktualizace aktivně a sami. Konkrétně, pokud si nainstalujete tzv. Monthly Rollups za květen nebo kumulativní aktualizace, nebudete potřebovat (a nejspíš ani neuvidíte) doprovodné patche za duben.
Jestliže uvidíte KB 4493132, patch popohánějící k instalaci Windows 10, ujistěte se, že je nezaškrnutý.
Pozor na aktualizace ovladačů (driverů) – bude lepší, když si tyto stáhnete přímo z webu daného výrobce.
Krok 3: Pro Windows 10
Jestliže chcete zůstat u aktuální verze Windows 10 – což je rozumná alternativa – můžete odklad kumulativních aktualizací (quality updates) nastavit na 15 dní. Jestliže jste tak už učinili, váš počítač se už aktualizoval sám, a to 29. května. Na nic nesahejte, a hlavně neklikejte na Vyhledat aktualizace.
Ostatní z vás včetně těch, kteří zůstali u Windows 10 Home, udělají lépe, když před instalací aktualizací skryjí ty updaty, které nechtějí (jako jsou upgrade na Windows 10 1809 nebo všechny updaty ovladačů hardwaru, který je od někoho jiného než od Microsoftu).
Zdroj: Computerworld.com