Facebook začal zabezpečovat uživatelské účty, které mohly být napadeny, avšak rozhodl se uživatele přímo upozornit na typ probíhajícího útoku.
Vzhledem k tomu, že státem financované útoky mohou být propracovanější, napadení účtu může znamenat nakažení počítače nebo mobilního zařízení malwarem. Uživatelé, kterým se zobrazí výstraha, by měli podle bezpečnostních expertů Facebooku kompletně vymazat a přeinstalovat svůj systém.
Výstraha doporučuje uživatelům aktivovat bezpečnostní funkci zvanou potvrzení přihlášení. Pokud Facebook zaznamená přihlášení z jiného prohlížeče nebo počítače, zašle na mobilní telefon jednorázový přihlašovací kód, který je nutné zadat pro přístup k účtu.
Facebook může být velmi cenným zdrojem dat, pokud útočník získá přihlašovací údaje k něčímu účtu. Zprávy uživatele lze analyzovat a získávat z nich citlivé informace a podle seznamu kontaktů zjišťovat vztahy s ostatními uživateli a útočit i na ně. Lze sestavit škodlivou zprávu, která bude vypadat jako od známé osoby a bude tedy pravděpodobné, že jí oběť bude důvěřovat.
Počítačové útoky lze různými způsoby vysledovat ke konkrétní skupině nebo zemi, ale neexistuje k tomu vědecká metoda. Bezpečnostní experti mohou získat určité informace ze serverů, z nichž byl útok spuštěn, z typu škodlivého softwaru nebo exploitu použitého k napadení počítače.
Útočníci však obvykle po sobě zametají stopy. Mohou využít metody nebo infrastrukturu, které znesnadňují nebo znemožňují vysledovat původní zdroj. Facebook však nehodlá zveřejňovat další informace s tím, že musí chránit své metody odhalování útočníků. Varování však používá pouze v případě, že existují pádné důkazy.