Celkově ovšem výsledky mimo jiné znamenají, že navzdory různým skandálům, které firmu letos provázely, se žádný masivní odchod uživatelů nekoná.
Na každém z uživatelů vydělá Facebook v průměru nejvíce ve Spojených státech a Kanadě, kde počet denních aktivních uživatelů (DAU) stagnoval na 185 milionech. O něco horší situaci má sociální síť v Evropě, kde hodnota DAU ve sledovaném období spadla o milion na 278 milionů, byť to může trochu souviset s regulacemi okolo GDPR.
Globální čísla jsou však pro lidi okolo Zuckerberga o dost příznivější – meziroční růst celosvětového DAU dosáhl hodnoty 9 procent a zastavil se na hodnotě 1,49 miliardy, byť předpovědi analytiků byly ještě optimističtější (v průměru hovořily o čísle 1,5 miliardy). Počet měsíčních aktivních uživatelů se vyšplhal o deset procent meziročně na 2,27 miliardy. Celkově tržby pak poskočily o 33 procent na 13,7 miliardy dolarů. Opět těsně minuly odhady analytiků, ovšem výdělek na jednu akcii naopak čísla Wall Streetu překonal.
Podle Marka Zuckerberga se už sice Facebook ve Spojených státech a Evropě možná blíží bodu saturace, ovšem v rozvojových zemích je pro rychlou expanzi stále dost prostoru. Zuckerberg se zároveň nechal slyšet, že rodinu aplikací společnosti – tedy WhatsApp, Instagram, Facebook a Messenger – používá měsíčně v souhrnu 2,6 miliardy lidí.
Zuckerberg a provozní ředitelka Sheryl Sandbergová tvrdí, že budoucností Facebooku jsou příběhy, tedy Stories, a nikoliv tradiční News Feed. „Veřejné sdílení bude vždycky velice důležité, ale lidé chtějí sdílet i soukromě,“ řekl výkonný ředitel.
Zdroj: Techspot.com