Bezpochyby existují určitá rizika a jejich správné pochopení je velmi důležité. Specialisté společnosti Facebook Vám nabízejí ověřené tipy, které pomohou uchovat vaši stránku, profil a firmu v bezpečí. Je to docela snadné.
Připravili jsme 5 tipů. Používejte je k ochraně svého osobního i firemního facebookového profilu. Tím ochráníte sebe i své podnikání. Více informací naleznete na www.facebook.com/help/security
1) Ujistěte se, že máte jasně nastavená pravidla o tom, kdo může spravovat Vaši facebookovou stránku. Více správců může být sice pro správu stránky efektivnější, ale s vyšším počtem správců stránky se zvyšuje i bezpečnostní riziko.
2) Ujistěte se, že každému správci je přiřazena správná role: administrátor, editor, moderátor, člověk zodpovědný za inzerci nebo analytik. Podrobnosti k různým typům přístupových práv pro jednotlivé role naleznete v sekci Role u stránky (Page Roles) v Nápovědě Facebooku (Facebook Help Center).
3) Nezapomeňte zaměstnancům, kteří ve Vaší firmě skončí, odebrat roli Správce stránek. Jak to udělat? Běžte na facebookovou stránku svého podniku, klikněte na Nastavení (Settings) a přejděte na Role u stránky (Page Roles). Bývalého zaměstnance z jeho role odstraníte klepnutím na tlačítko X vedle jeho jména, poté klepněte na tlačítko Uložit změny (Save Changes).
4) Zapněte funkci Schvalovat přihlášení (Login Approvals) na všech účtech – včetně účtů zaměstnanců, kteří mohou spravovat Vaši stránku. Schvalování přihlášení je bezpečnostní mechanismus, který po Vás vyžaduje zadání určitého kódu ve chvíli, kdy se někdo pokusí přihlásit k Vašemu účtu z nerozpoznaného zařízení. Kód bude odeslán na Vaše mobilní zařízení. Zapnout funkci Schvalovat přihlášení na svém účtu můžete v sekci Zabezpečení účtu (Security settings).
5) Zabezpečte si mobilní zařízení. Facebook se při ověřování spoléhá na mobilní telefony, což znamená, že zabezpečení mobilního telefonu je důležitou součástí postupu, jak Váš facebookový účet a stránku udržovat v bezpečí. Mobilní zařízení můžete zabezpečit pomocí jakékoliv zabezpečovací funkce, kterou máte v telefonu k dispozici, jako jsou například kódy, PINy a hesla.