K těm patří třeba prvek, který umožňuje webovým aplikacím přístup k USB periferiím. Nebo záplaty na 22 bezpečnostních zranitelností.
Chrome se aktualizuje na pozadí, a tak většině uživatelů bude stačit, když si prohlížeč vypnou a znovu zapnou.
Americký gigant svůj webový prohlížeč aktualizuje každých šest až sedm týdnů; aktualizace na Chrome 60 proběhla 25. července, tedy před šesti týdny a něco.
Verze 61 přináší stejně jako většina předchozích aktualizací převážně (nebo pouze) novinky, které uživateli nemusejí být zřejmé na první pohled. Tentokrát jsou nové funkcionality zaměřeny hlavně na vývojáře webů a aplikací.
Ke změnám patří WebUSB API, což je rozhraní, které vývojářům webových aplikací a stránek umožní přistupovat k neobvyklým USB zařízením.
„Většina hardwarových periferií, jako jsou klávesnice, myši, tiskárny a herní ovladače, jsou podporovány API webových platforem vyšší úrovně,“ napsal Pete LePage z Googlu k novince. „Ale používání specializovaných vzdělávacích, vědeckých, průmyslových a dalších USB zařízení v prohlížeči bylo dosud složité a často to vyžadovalo speciální ovladače.“
Kromě toho přidal Chrome 61 nativní podporu modulů JavaScriptu, což znamená, že vývojáři mohou přímo z prohlížeče vyvolávat diskrétní a opětovně použitelné kusy kódu. Podpora v Chromu – která je u konkurenčního Safari již integrovaná – umožňuje paralelní načítání závislých modulů a zajišťuje spouštění skriptu ve správném pořadí. Mozilla a Microsoft mají nativní podporu modulů JavaScriptu pro své prohlížeče Firefox a Edge v plánu v blízké budoucnosti.
Součástí Chromu 61 jsou i záplaty pro 22 zranitelností, z nichž čtvrtina nese hodnocení „vysoké riziko“, což je druhé nejvážnější.
Zdroj: Computerworld.com