;

Autodesk uvádí lokalizovaný Revit Architecture 2009

7. 7. 2008
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Autodesk uvádí první plně lokalizovanou verzi řešení Revit Architecture na českém trhu. Autodesk tímto ukazuje důležitost českého trhu a technologie Revit využívající metodu BIM (Building Information Modelling).

Autodesk uvádí první plně lokalizovanou verzi řešení Revit Architecture na českém trhu. Autodesk tímto ukazuje důležitost českého trhu a technologie Revit využívající metodu BIM (Building Information Modelling).

Společnost současně ohlašuje vznik webového projektu svobodaprostoru.cz. Stránky www.svobodaprostoru.cz, určené českým architektům a studentům architektury, přinášejí celou řadu informací včetně kompletního přehledu volně přístupných workshopů k softwaru Revit, přehledu praktických zkušeností zákazníků Autodesku, nabídky 30denní verze programu zdarma, informací o soutěži Revit Open a dalších.

Plně lokalizovaný software Revit Architecture je doplněn o obsah reflektující české specifické normy, standardy a zvyklosti. Architekti a stavební projektanti tak mají již od první chvíle podklady pro stavební dokumentaci, která je přizpůsobená českým normám a požadavkům. Metoda BIM představuje integrovaný proces postavený na koordinovaných, spolehlivých informacích o projektu, počínaje návrhem, přes konstrukci až po provozní operace. S pomocí metody BIM mohou architekti, inženýři a konstruktéři snadno vytvářet plně koordinovanou stavební dokumentaci obsahující digitální projektové informace. Tyto informace poté využívají pro přesnější vizualizaci, simulaci a analýzu výkonu, vzhledu a nákladů a to jim umožňuje spolehlivě dodat projekt rychleji, ekonomičtěji a se šetrnějším dopadem na životní prostředí.

„Investice do technologie Revit v ČR dokladuje skutečnost jak je český a slovenský trh pro Autodesk důležitý. Revit vnímáme jako zásadní nástroj pro metodu BIM. Metoda BIM, kterou Autodesk začal využívat jako první, je převratná technologie, kterou v současné době využívá většina předních světových architektonických studií a stavebních společností,” říká Patrik Minks, obchodní manažer pro oblast stavebních řešení ve firmě Autodesk. „Revit v české verzi přináší architektům a stavebním projektantům přínosy v podobě zvýšení produktivity, možností sustainable designu a snazší komunikace mezi jednotlivými profesemi.“

„V přímé souvislosti vznikl v České republice nově projekt svobodaprostoru.cz, který představuje novou platformou komunikace řešení Revit Architecture,“ dodává P. Minks. „Každý si přeje, aby zhmotnění jeho vizí a snů bylo co nejsvobodnější. Oproštěné od kompromisů a plné nových nápadů. My v Autodesku chceme, aby projekty, o nichž sní architekti, designéři i jejich klienti, vznikaly snadno, lehce a za pomoci těch nejmodernějších nástrojů. 3D modelování pomocí Revitu s sebou přináší nové a obrovské možnosti. Proto jsme vytvořili stránku, kde vládne svoboda prostoru.“

Svobodaprostoru.cz je webová stránka rozdělená do několika hlavních sekcí, které jsou pravidelně aktualizovány. Návštěvníci zde, kromě přehledu všech dostupných workshopů k softwaru Revit dostupných zdarma, najdou také zkušenosti ostatních zákazníků, kteří již Revit používají. Architekti si zde navíc mohou objednat zkušební třicetidenní verzi programu Revit zdarma, studenti a čerství absolventi pak mají možnost stáhnout kompletní podklady pro registraci do soutěže Revit Open. Více na: www.svobodaprostoru.cz.

Revit představuje technologii, která umožňuje architektům, konstruktérům a investorům pochopit a analyzovat projekt ještě v jeho rané fázi a provádět změny s minimálními náklady. Jednou z možností, jak stavět budovy a domy méně náročné na přírodní a energetické zdroje, je využívání moderních designových technologií. Je potřeba vycházet z toho, že zatímco ve fázi návrhu budovy je možnost ovlivňovat její konečnou podobu a funkci maximální, ve fázi výstavby je tato možnost téměř nulová. Druhou zákonitostí je to, že náklady na jakoukoliv změnu s postupem projektu neúprosně rostou.

Jedním z přínosů platformy Revit vedle zvýšení produktivity a snadné komunikace mezi jednotlivými obory je tzv. sustainable design neboli trvale udržitelné navrhování. „Sustainable design představuje navrhování respektující principy trvale udržitelného rozvoje. V praxi to znamená, že již ve fázi návrhu výrobku, či budovy lze zjistit, kolik se spotřebuje materiálu, kolik energie se vydá na provoz, a jak celkově se zatíží životní prostředí. Existuje vždy varianta, jak tvořit či budovat s minimálními dopady, přičemž pomocí BIM lze na základě stanovených hraničních podmínek ideální návrh vytvořit,“ dodává P. Minks.

Autor článku