To je podle slov výrobce zacíleno exkluzivně na korporátní využití (na rozdíl od jeho dosavadního softwaru Confluence či HipChat) a nabízí mimo jiné nástroje pro sdílení textu, hlasu, videa a souborů i další nástroje, které jsou na trhu jedinečné.
Stejně jako HipChat, který společnost koupila v roce 2012, bude i Stride nabízen v modelu freemium a funkce navíc budou společnosti stát tři dolary na uživatele na měsíc.
Software Stride je možné škálovat od start-upů s deseti zaměstnanci po velké podniky nad 10 tisíc zaměstnanců a zahrnuje bezpečnostní funkce jako zabezpečené sdílení souborů nebo dvoufaktorové ověřování.
Bezplatná verze Stride nabídne zasílání zpráv mezi neomezeným počtem uživatelů, chatovací místnosti, skupinové video a zvuk. Prémiová verze zahrnuje navíc dial-in konference, sdílení obrazovek a vzdálené ovládání plochy.
Stejně jako HipChat nabídne i Stride sdílení souborů, video a hlasové volání, schopnost vyhledávání v dřívějších zprávách a také schopnost zobrazovat obrázky, které mohou být opatřeny poznámkami. Zmíněné sdílení obrazovek a vzdálené ovládání plochy je multiplatformní, což znamená, že je ho možné využívat i na zařízeních s iOS, Androidem nebo Chrome.
Podle analytiků oslovených Computerworldem je nicméně trochu problematické, že Stride kromě unikátních funkcionalit zahrnuje i prvky shodné s dalšími produkty Atlassianu – zmíněným HipChatem a Confluence – což zkomplikuje především marketingovou stránku věci.
Zdroj: Computerworld