Hlavní navigace

Router Cisco ISR 819 chce nabídnout perspektivy "internetu věcí"

7. 9. 2011

Sdílet

Společnost Cisco představila miniaturní integrovanou gateway, kompaktní router, který umožňuje rozšířit schopnosti běžných „off-line zařízení“, jako jsou domácí spotřebiče lékařské přístroje bankomaty či různé automaty, o internetovou konektivitu. ISR je prvním integrovaným IP směrovačem pro M2M (machine-to-machine) komunikaci v rámci „internetu věcí“ (Internet of Things, infografika), který je možné použít s prakticky libovolným zařízením. Studie společnosti Cisco odhaduje, že v roce 2020 bude internetem propojeno více než 50 miliard zařízení a ISR 819 je dalším krokem k dosažení tohoto milníku, k realizaci internetu věcí.

„Rozvoj mobilních technologií, miniaturizace zařízení, dostupnost GPS a další inovace jsou odrazovým můstkem pro rozvoj komunikace strojů a internetu věcí. Věřím, že tento rozvoj nám přinese větší pohodlí a bezpečí, zvýší naši produktivitu a přinese nové možnosti zábavy,“ řekl k revoluční novince Ivo Němeček ze společnosti Cisco.

ISR 819 integruje v kompaktním těle (s rozměry srovnatelnými s Apple iPad 2) komunikační rozhraní pro 3G/4G sítě (dual SIM) s bezpečnostními technologiemi jako je šifrované VPN spojení, komplexní firewall, proaktivní prevence narušení či filtrování obsahu. Samozřejmostí je podle výrobce centralizovaná vzdálená správa a monitoring všech připojených Cisco ISR 819 jednotek. K dispozici je také varianta pro venkovní nasazení a extrémní podmínky (vybavení sanitek, bankomaty, odlehlé objekty apod.), která pracuje i při teplotách kolem -25 nebo +60 °C a přečká i dlouhodobé vibrace, pády či kontakt s vodou a prachem.

Spojení ISR 819 a samostatného GPS modulu nabízí celou řadu nových funkcí pro dosud samostatně fungující zařízení. Lékařské přístroje mohou být rozšířeny o vzdálené sledování stavu pacientů a online reporting v reálném čase, v oblasti logistiky mohou M2M technologie autonomně informovat o pozici a stavu zásilek. Prodejní automaty získají schopnost informovat o nedostatku konkrétního zboží a, ve spojení s obdobně vybavenými zásobovacími centry, mohou zajistit doplnění, případně zákazníka informovat o nebližším automatu s požadovaným produktem. Další využití najdou takto vybavená zařízení jak v domácnostech, tak i v zabezpečení a monitoringu, ve službách, v cestovním ruchu i v dalších průmyslových odvětvích.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?