Hlavní navigace

Přes sociální sítě se šíří velké množství podvodných aplikací

20. 5. 2010

Sdílet

Výzkumníci ze společnosti AVG zjistili, že program AVG během soboty (od 7h do 16h SEČ) zachytil a zablokoval více než 300 000 pokusů o útok.

Podle výzkumníků společnosti AVG je paradoxem fakt, že útok, který byl ukryt za obrázkem dívky v bikinách lákající oběti, aby si nainstalovali adware do svého počítače, nebyl původně virálního charakteru a objevoval se v různých podobách již během minulého týdne. AVG systém je nastaven tak, aby upozornil výzkumný tým na zvýšenou aktivitu podvodného nebo nezákonného chování na síti. Během devíti hodin detekovaly AVG servery více než  200 000 těchto konkrétních pokusů o napadení počítačů. Pro srovnání, druhá nejvyšší detekce ve stejné době čítala 24 000 podvodných anti-spyware. To znamená, že podvodné Facebook aplikace předčily druhou nejvyšší detekci téměř o desetinásobek.

Během minulého týdne dosáhla detekce podvodné činnosti zhruba čísla 80 000 za den a v pátek 14. května 2010 se snížila na pouhých několik set případů. Výzkumníci AVG v té chvíli doufali, že útok adware by mohl ustat, avšak všechny indikátory naznačovaly, že se připravuje nový a ještě silnější útok.

AVG uznává sílu a moc sociálních sítí a nezastává názor, že by všechny měly být úplně zavrženy. AVG přináší několik rad, jak se nejlépe ochránit:

  • Ujistěte se, že surfujete bezpečně. AVG LinkScanner je bezplatný nástroj, který prověří v reálném čase hrozby číhající na webových stránkách a varuje vás ještě před tím, než na ně vstoupíte.
  • Pokud vás žádá počítač o instalaci prohlížeče ke sledování videí, je něco asi špatně. Jděte přímo na oficiální stránky video přehrávače a stáhněte si aplikaci odtud. Nikdy nestahujte prostřednictvím odkazů.
    • Ujistěte se, že máte aktualizovaný bezpečnostní program. Pokud žádný nemáte, můžete si jej stáhnout zdarma od společnosti AVG.
Našli jste v článku chybu?