Podle zpravodajského serveru 9to5Mac je procesor S1 v hodinkách Apple Watch parametry podobný procesoru A5, jaký pohání například zařízení iPod touch a displej má obnovovací frekvenci 60 snímků za sekundu. To by dávalo hodinkám vynikající výkon a skvělý obraz, ale zároveň zkracovalo výdrž na baterii. Apple usiluje o to, aby hodinky vydržely 2,5 až 4 hodiny intenzivní zátěže (sledování fyzické aktivity při cvičení, hraní her nebo provoz aplikací) nebo tři dny v režimu standby s vypnutým displejem. Cílová výdrž 19 hodin je kombinace aktivního a pasivního využití, s převahou pasivního.
Celý den na jedno nabití představuje poměrně dobrý výkon a již předem bylo známo, že hodinky budou potřebovat dobíjet každou noc. Má to ale háček: podle serveru 9to5Mac se společnosti Apple nemusí podařit tento cíl splnit u první generace jejích hodinek. Obavy o dosažení devatenáctihodinové mety možná přispěly i k oddálení uvedení na trh, což by bylo pochopitelné. Apple také usilovně pracuje na zdokonalení nabíječky, která kombinuje induktivní nabíjení a technologii MagSafe, což by mělo přispět k rychlejšímu nabíjení.
Výdrž na baterie je značně proměnlivá a dosud byla u chytrých hodinek zásadním omezujícím faktorem. Zatímco někdo používá aplikace zřídka a hodinky mu vydrží celých 19 hodin, jiný uživatel může baterii vyčerpat intenzivní činností během krátké chvilky. Ve srovnání s výdrží konkurenčních chytrých hodinek typu Android Wear, například G Watch R od společnosti LG nebo Moto 360 od společnosti Motorola, se Apple Watch umístí nejspíš někde uprostřed. Zatímco hodinky G Watch R svou výdrží recenzenty ohromily, hodinky Moto 360 zcela propadly (ale údajně v poslední době došlo ke zlepšení). Je však možné, že se Apple snaží chytře nastavit spíše nižší očekávání a ve skutečnosti nabídnou lepší výkon. Jaká bude skutečnost se dozvíme, až hodinky přijdou (údajně) na konci března na trh.
Zdroj: IDG News Service
Čtěte také:
→ Chytré hodinky: revoluce na spadnutí
Osm mýtů o budoucnosti nového produktu, který se označuje jako smartwatch.
Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.