Zatímco celková účast na Invexu klesá, zastoupení čínských firem, tedy těch z Tchaj-wan a z kontinentální Číny, rozhodně stouplo a letos nešlo přehlédnout. Jejich prezentace však ještě mají co vylepšovat.
Pavilon G1 hostil zajímavé firemní a institucionální prezentace, mezi nimiž rozhodně nešly přehlédnout dva ucelené bloky buněk. Jeden patřil společnostem z Tchaj-wanu (Čínské republiky) a druhý firmám z Čínské lidové republiky. Druhý zmíněný byl větší a jeho organizátorem byl Čínským výborem pro propagaci a mezinárodní obchod CCPIT (China Council for the Promotion of International Trade).
Základní struktura obou byla podobná, tedy jedna malá buňka na každou společnost a naprosto převažovala nabídka průmyslových výrobců, většinou menších firem. Přepínače, konektory, kabely, displeje, klávesnice, měřící přístroje, to vše bylo v nabídce. Podobala se i jazyková vybavenost, tj. takřka nulová znalost češtiny a omezená angličtiny, i když u zástupců ostrovních společností to bylo přeci jen o něco lepší.
V pavilonu tchaj-wanských vystavovatelů byla poznat delší tradice tržního hospodářství, měli většinou vystavené ukázky svých výrobků, více propagačních a informačních materiálů a jejich osazenstvo se netvářilo tak znuděně jako u kolegů z kontinentální Číny. Tím také připoutali více pozornosti kolemjdoucích.
Ono všechno souvisí se vším. Čím nudnější prezentace, tím méně návštěvníků, tím větší nuda, tím otráveněji se vystavující tváří, což opět ještě více odrazuje kolemjdoucí.
Pavilony byly umístěny přímo u sebe podle všeho spolu osazenstvo obou prezentací vycházelo dobře, jak by také ne, když spousta Tchaj-wanských firem má výrobní závody na kontinentě. Zatímco politika lidi rozděluje, obchod je spojuje.