;

Intel: vývojáři, připravte se na dobu transparentnosti

15. 9. 2012

Sdílet

Renée Jamesová, viceprezidentka společnosti Intel a generální manažerka divize Software and Services Group, na Intel Developer Forum (IDF) představila svou vizi transparentnosti ve výpočetní technice. Tento koncept je možný uskutečnit pouze prostřednictvím „otevřeného“ vývojového prostředí, v němž vývojáři vytvářejí kód, který bude fungovat v různých prostředích a na různých zařízeních. Tento přístup podle Intelu sníží potřebu finančních a technických kompromisů, které jsou dnes vývojáři nuceni činit.

Výrobci softwaru jsou aktuálně nuceni volit mezi tím, jaký trh se jim podaří oslovit, jaké inovace budou moci nabídnout, a tím, zda si udrží ziskovost. Společnost Intel se proto rozhodla chopit vůdčí role v nabídce otevřeného softwarového ekosystému a nabízet nejlepší víceplatformové nástroje, bezpečnostní zařízení a ekonomicky výhodné distribuční kanály.

Výrobci softwaru často říkají, že by chtěli nějaký program napsat jen jednou, a to tak, aby běžel na různých platformách. Bohužel v současné době mají správci těchto různých prostředí jen málo motivace k tomu, aby poskytovali podporu více platformám. Společnost Intel je přesvědčena, že řešením pro takový přístup je právě HTML5. Díky tomuto novému standardu už výrobci softwaru nebudou muset volit mezi ziskovostí, podílu na trhu a inovací. A profitovat z toho budou i zákazníci, neboť jejich data, aplikace i identity budou moci bez problémů přecházet z jednoho operačního systému nebo zařízení na druhé.

Ve své přednášce Renée Jamesová zdůraznila význam HTML5 a příbuzných standardů, přičemž podotkla, že implementace této technologie vývojáři by měla zůstat otevřená, tudíž by měla vytvořit robustní prostředí pro vývoj aplikací. Jamesová dále zdůraznila zájem Intelu o HTML5 a JavaScript, přičemž oznámila, že Intel společně s Mozillou pracuje na nativní implementaci technologie River Trail. Technologie je k dispozici ke stažení jako plug-in a jako nativní se objeví v prohlížečích Firefox v roce 2013, kdy uživatelům umožní využít výhod paralelního výpočetního výkonu ve webových aplikacích.

Našli jste v článku chybu?