Podle Lukáše Drlíka, regionálního ředitele pro vyšetřování a bezpečnost v regionu EMEA ve společnosti HP představuje procento padělků v prodejní síti v průměru necelou desetinu (padělky je myšlen spotřební materiál který vypadá jako originální náplně HP, ale nebyl vyroben společností HP, nikoliv alternativní náplně a refily jiných značek). Aktuální procento na jednotlivých trzích se ale výrazně liší - od zhruba dou či tří procent na západoevropských trzích po více než padesát procent na trzích blízkého východu, Číny a Ruska. Výrazně menší problémy s padělky má HP na severoamerickém trhu (USA, Kanada), padělky primárně směřují na trh spotřebního materiálu pro domácí a firemní tiskárny, jen vzácně se objevují v segmentu produkčního (velkoobjemového) tisku.
V České republice se podle Drlíka padělky objevují například v rámci rozsáhlejších dodávek formou tendrů, kde jsou časo "namixovány" mezi originálním spotřebním materiálem. Děje se tak zejména u tendrů kde byla jedním z hlavních kritérií nejnižší cena. V regionu EMEA bylo za poslední 4 roky zadrženo na 9 milionů padělků HP a bylo zahájeno na tisíc vyšetřování ná základě zhruba 500 "zátahů", provedeno bylo také na 2500 auditů zaměřených na padělky u distributorů (většina ve střední a východní Evropě). Dalším distribučním "kanálem" padělaných náplní bývají aukční servery typu EBay (to je případ Slovenského trhu).
Při boji s výrobci padělaného spotřebního materiálu hraje hlavní roli prevence a vzdělávání uživatelů, vývoj ochranných prvků na obalech (hologramy apod) a také vlastní šetření případů prodeje či distribuce padělaných inkoustových a tonerových kazet. Právě v oblasti ochranných prvků jsou ale padělatelé doslova krok za výrobcem - jsou již schopni opatřit padělané náplně i holografickými nálepkami (byť při přímém srovnání nejsou identické s nálepkami originálními, kde se obraz při naklonění posunuje horizontálně i vertikálně, zatímco u padělků se tak děje pouze v jednom směru). Pikantní je, že padělatelé kopírují obaly včetně instrukcí pro správnou kontrolu hologramu, přestože padělaný hologram tak lze snáze "odhalit".
HP zdůrazňuje, že padělaný spotřební materiál je výrazně nebezpečnější než ten neoriginální, prodáváný pod jinými značkami - tito výrobci si totiž narozdíl od padělatelů musí budovat vlastní reputaci značky, zatímco padělatel se soustředí spíše než na kvalitu spotřebního materiálu na věrnost "okopírování" obalu a hologramu. Lukáš Drlík také připoměl, že případné podezření z nákupu padělaného spotřebního materiálu HP lze hlásit na www.hp.com/go/anticounterfeit.