;
Hlavní navigace

Google Chrome v nové beta verzi

3. 3. 2010

Sdílet

Představená beta prohlížeče Google Chrome nabízí uživatelům daleko větší kontrolu nad jejich osobními údaji a soukromím při surfování po internetu. Vedle stávajícího režimu „inkognito“, který uživateli umožňuje surfovat po internetu, aniž by se ukládaly informace o navštívených stánkách nebo historii stažených souborů z internetu do počítače, teď Google Chrome nabízí další rozšířené možnosti kontroly osobního nastavení pomocí nového nástroje „Nastavení obsahu“.

Uživatel má nyní větší kontrolu nad těmito položkami: soubory cookies, obrázky, JavaScript, zásuvné moduly a vyskakovací okna. Všechny lze přitom ošetřit podle konkrétní stránky, což znamená, že například lze cookies povolit u stránky, které uživatel důvěřuje, a naopak u všech dalších stránek je zakázat.

 

Google Chrome rovněž nabízí v dialogovém okně Možnosti přímý odkaz na Adobe Flash Player Setting Manager, v němž si uživatel může prohlížet a případně mazat lokální objekty, které Adobe Flash ukládá na jeho počítač. Nová beta verze rovněž nabídne nástroj pro lepší orientaci v rozmanitém jazykovém prostředí internetu: okamžitý strojový překlad webových stránek bez nutnosti instalovat do prohlížeče rozšíření nebo zásuvné moduly. V případě, že se jazyk prohlížené stránky liší od preferovaného jazykového nastavení, nabídne Google Chrome možnost nechat si stránku přeložit. Uživatelé si rovněž mohou nastavit automatický překlad do určitého jazyka pro všechny stránky.

Všechny tyto funkce lze vyzkoušet v nově vydané beta verzi. Uživatelé registrovaní v beta kanálu získají aktualizaci automaticky.

Spolu s novou beta verzí Google Chrome přichází i s řadou rozšíření (Google Chrome Extensions), která mohou uživatelům pomoci při práci s internetem. Některá z těchto rozšíření nabízejí přímý přístup k oblíbeným webovým aplikacím, zatímco další zvyšují pohodlí při běžných úkonech, jako je procházení fotografií, čtení zpravodajství nebo nakupování. Přehled všech rozšíření je k dispozici zde.

Našli jste v článku chybu?