Obchodování s Čínou, Taiwanem a dalšími asijskými zeměmi – to je téma, které zaměstnává nejednoho českého exportéra či importéra napříč celým spektrem domácích společností, počínaje nadnárodními korporacemi, velkými společnostmi a živnostníky konče. Zvláštní pozornosti se obchodování s Asií dostává právě nyní, v době hledání kvalitních výrobních kapacit a úsporných opatření, tedy tlakem na nákup za co nejnižší cenu.
Asie již dávno není pouze kolébkou nekvalitního levného zboží a výroby na bázi kopírovaných technologií. Stále však platí, že obchodování s asijskými partnery má svá pravidla, zákonitosti a specifické modely, které je třeba pro úspěšný obchod dokonale ovládat. Stále větší pozornost je tak upřena k opravdu bezpečnému a sofistikovanému obchodování a výrobě.
Obchodování s Asií si jako téma vzali jednatelé společnosti Stand-BY Europe, jejichž nový portál www.esin.cz tuto problematiku řeší. V tomto případě ale nehovoříme o start-up projektu, který vzniká na zelené louce. Zakladatelé, Václav Příhoda a Jan Buřič, mají s obchodováním s Asií dlouholeté zkušenosti. Za dobu fungování společnosti si dokázali vydobít kredibilní pozici u významných výrobních i nevýrobních společností v Číně a Taiwanu. O tom hovoří i import zboží z Asie do zemí Evropské unie v hodnotě přes 57mil EUR (1,4 mld. Kč).
Společnost má stálé kanceláře s evropskými a místními zaměstnanci strategicky umístěnými v centru obchodu ve městě Guangzhou, v deltě Perlové řeky. Kompletní služby zahrnují také business lobbying, zajištění výroby, logistiku, výstavnický a kontraktační servis, tlumočnické služby. Oblastmi zájmu jsou primárně Taiwan a Čína, kde má společnost stálou kancelář s čínskými i evropskými zaměstnanci.