Migrace aplikací do virtuálního prostředí či virtuální infrastruktury je tradičně jedním z nejobtížnějších kroků při virtualizaci koncových bodů (desktopů). Mark Templeton během své plenární přednášky na Evrospké konferenci Synergy (Americká konference proběhla před půl rokem v San Franciscu) připoměl, že již za tři roky, tedy v roce 2014, skončí technická podpora operačního systému Windows XP, který je stále používán v řadě podniků a svázán s aplikacemi (ať už těmi pro Windows XP nebo webovými pro IE 5 a IE 6).
Právě nutnost přemigrovat nevynutelně z Windows XP nejen uživatele, ale zejména samotné aplikace postaví před řadu IT oddělení otázku, jakou strategii zvolit. Jednou z elegantních cest přitom může být právě virtualizace koncových zařízení kombinovaná s virtualizací aplikací. V případě podniků, které provozují větší a nedostatečně zmapované portfolio starších aplikací, je nezbytným prvním krokem zmapování situace a vyhodnocení vhodné strategie - právě pro tyto účely vyvinula App-DNA svou platformu pro správu aplikací AppTitude, kterou Citrix oznámenou akvizicí získal do svého portfolia.
AppTitude údajně dokáže nejen zmapovat instalované a používané aplikace na počítačích v podniku (tuto funkci automatického "auditu" zvládá řada produktů), ale dokáže také analyzovat jejich vlastnosti a chování či kompatibilitu. V případě virtualizace pak nabízí "zabalení" těchto aplikací do formátů vhodných buď pro App-V nebo Citrix XenApp. Staré aplikace pak lze provozovat na prakticky na libovolné platformě, včetně zařízení jako jsou tablety (pochopitelně bez výhod nativního rozhraní pro dotykové obrazovky).
App-DNA je jednou z řady akvizic, které Citrix provedl v letošním roce v rámci své strategie posilování v oblastech virtualizace koncových bodů a cloud computingu.