;

Autodesk rozšiřuje portfolio infrastrukturních produktů BIM

7. 11. 2011

Sdílet

Společnost Autodesk uvedla na trh software Autodesk Infrastructure Modeler 2012 pro koncepční navrhování a AutoCAD Utility Design 2012 pro navrhování energetických zařízení. Tyto dva produkty jsou nyní součástí portfolia softwaru Autodesk BIM pro infrastrukturu s cílem plánování, navrhování, výstavby a správy infrastruktury ohleduplnější k životnímu prostředí. Zároveň doplňují sadu Autodesk Infrastructure Design Suite 2012 pro podporu pracovníků z relevantních profesí vedoucí ke zvýšení efektivity a produktivity jejich procesů.

Autodesk Infrastructure Modeler 2012 je software pro koncepční navrhování, který pomáhá stavebním projektantům, plánovačům a pracovníkům z oblasti geografie hodnotit připravovanou infrastrukturu v kontextu reálných podmínek prostřednictvím tvorby, vyhodnocení a komunikace projektových návrhů. AutoCAD Utility Design 2012 je modelovací software, který umožňuje návrhářům a projektantům využít klíčové možnosti metody BIM pro návrh, analýzu a tvorbu produktivnějších a konzistentnějších projektů v oblasti distribuce elektrické energie.

Autodesk Infrastructure Modeler 2012

Autodesk Infrastructure Modeler 2012 je softwarové řešení pro koncepční navrhování v oblasti infrastrukturních projektů, které podle svých autorů pomáhá pracovníkům relevantních odvětví vytvářet projektové návrhy tak, aby se manažeři s rozhodovací pravomocí mohli rychleji orientovat a lépe rozhodovat. Uživatelům pomáhá Autodesk Infrastructure Modeler vytvářet modely respektující existující přírodní a stavební podmínky, hodnotit více variant v jednom modelu a komunikovat vizuálně bohaté návrhy.

AutoCAD Utility Design 2012

Software AutoCAD Utility Design je modelovací návrhové řešení pro odvětví distribuce elektrické energie, které kombinuje tvorbu návrhu a dokumentace se standardně řízeným workflow a analýzami. AutoCAD Utility Design dovoluje návrhářům a projektantům pracovat produktivněji, analyzovat a optimalizovat výkonnost a spolehlivost sítě, a připravovat konzistentnější a koordinovanější stavební dokumentaci – vše ve známém prostředí AutoCADu. Široké spektrum informací obsažené v modelu může být sdíleno s podnikovými informačními systémy, včetně GIS, ERP a EAM (správa podnikového majetku) řešení tak, aby mohlo podpořit aktivity v terénu a procesy pro správu majetku.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality